Przedsiębiorca – własna inwestycja

Pan Piotr i jego rodzina to od wielu pokoleń prawdziwi pasjonaci koni. Nic dziwnego, że gdy prowadzona przez niego firma zaczęła przynosić pierwsze zyski, obok tradycyjnych form lokowania swoich oszczędności Pan Piotr zdecydował się zainwestować w rasowe konie. Pierwsze zwierzęta z jego stajni trzymane były w wynajętych pomieszczeniach, jednak gdy wielkość stada osiągnęła 10 sztuk, Pan Piotr uznał, iż najwyższa pora wybudować własną stadninę.

Atutem tego przedsięwzięcia było bez wątpienia zmniejszenie miesięcznych kosztów utrzymania koni, jego realizacja wymagała jednak sporych nakładów finansowych. Choć Pan Piotr był właścicielem odpowiedniej działki, niezbędne było przygotowanie specjalistycznego projektu zabudowań a także budowa infrastruktury, dzięki której zwierzętom zapewnione zostaną prawidłowe warunki bytowania.

Zdecydowaliśmy o sfinansowaniu przedsięwzięcia częściowo w oparciu o środki z oszczędności, którymi rozporządzał nasz klient, częściowo zaś w oparciu o pożyczkę hipoteczną, zaciągniętą pod zastaw ziemi, na której powstać miała stadnina. Dla naszego klienta szczególnie istotnym było, by budowa stadniny nie obciążała hipoteki jego domu. Za korzystne uznaliśmy także rozszerzenie inwestycji i przeznaczenie kilku boksów na wynajem, dzięki czemu jej przyszłe koszty utrzymania spadły niemal do zera.

Miłośnik koni pragnie rozbudować swoją stadninę

Piotr Konieczny – przedsiębiorca

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat oferty Royal Finance?