Podróże – wyprawa do okoła świata

Nasz klient – Pan Mariusz to dobrze wykształcony pracownik międzynarodowej korporacji, zamieszkujący jedno z największych polskich miast. Intensywne życie zawodowe nie pozwoliło mu, mimo trzydziestki na karku, jak dotąd założyć rodziny, toteż większość wolnego czasu Pan Mariusz spędza podróżując. Nasz klient zwrócił się do nas o pomoc w realizacji swojego największego marzenia - sfinansowania półrocznej wycieczki dookoła świata, którą chciałby sprawić sobie na trzydzieste piąte urodziny.

Do tego czasu mamy jeszcze cztery lata, przychody Pana Mariusza są zaś wystarczająco wysokie, by nie było trzeba zaciągać żadnych pożyczek ani kredytów na sfinansowanie wycieczki. Ponieważ nasz klient posiada regularne dochody, ustaliliśmy wysokość kwoty, jaką każdego miesiąca może on zaoszczędzić.

Kolejnym etapem było wybranie sposobu zainwestowania oszczędności. Zdecydowaliśmy się na polisę strukturyzowaną - ubezpieczenie z funduszem inwestycyjnym, w którym część składki jest inwestowana w instrumenty pochodne, pozwalające zabezpieczyć się przed stratą kapitału. Oparliśmy je na funduszach inwestujących w spółki z dynamicznie rozwijającej się giełdy azjatyckiej, dzięki czemu uzyskaliśmy zarówno pewność bezpieczeństwa jak i dynamicznego pomnażania kapitału.

Trzydziestoletni pracownik korporacji marzy o wyprawie dookoła świata. Szuka sposobu na to, by lokując swoje oszczędności na kilka lat móc zrealizować marzenie swojego życia (chodzi lokatę gwarantującą szybki wzrost w ciągu kilku lat).

Mariusz Okrasa

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat oferty Royal Finance?